Hledáte ideální povlečení? Na materiálu záleží!

Hledáte ideální povlečení? Na materiálu záleží!

Spánkem údajně trávíme až třetinu svého života a proto nám záleží na tom, kde a jak spíme. Jenže zdravý a spokojený spánek není jen kvalitní postel a matrace, důležitou roli hraje také povlečení! Při jeho výběru ovšem často hledíme spíše na vzhled, nebo cenu, Právě materiál však rozhoduje o tom, jak se v povlečení a tak i celé posteli budeme cítit! Jak tedy vybrat ten správný materiál pro Vaši ložnici? V našem průvodci Vám s výběrem pomůžeme.

 

BAVLNA 

Nejoblíbenějším materiálem v oblasti povlečení je jednoznačně bavlna. Tento přírodní materiál je vhodný jak pro alergiky, tak pro osoby s citlivou pokožkou, nebo také například děti. Bavlna je lehká, velmi savá a prodyšná, proto je dobré se při nákupu zaměřit právě na ni. Obecně platí, že obsah bavlněné příze by měl být alespoň 50%. Bavlněné povlečení je poměrně cenově dostupné a lze ho prát i na vyšší teploty. Jeho drobnou nevýhodou je nutnost žehlení kvůli vyšší mačkavosti. 

Dostupná

+ Přírodní materiál

+ Savá a prodyšná

- Vyšší mačkavost

 

KREP

Krepové povlečení je u nás oblíbené hlavně díky jeho snadné údržbě, jelikož není potřeba ho žehlit. Vyrábí se převážně ze 100% bavlny, takže disponuje všemi jejími výhodami. Navíc má skvělé termoregulační vlastnosti, takže v horku příjemně chladí a v zimě drží teplo. Není ovšem vhodné pro každého kvůli jeho výrazné povrchové úpravě, která nemusí být všem příjemná. 

+ Snadná údržba

+ Termoregulace

- Nemusí vyhovovat každému

 

FLANEL

Flanelové povlečení si zamilujete právě teď v zimních měsících díky jeho naprosto charakteristické vysoké hřejivosti. Jedná se o hustě tkanou bavlněnou látku o vysoké gramáži, která je navíc upravena tzv. počesáním. Díky této úpravě má povlečení na povrchu velmi krátký vlas, což ještě umocňuje jeho měkkost. Při praní je vhodné používat prostředky na jemné prádlo, které ochrání jeho povrch. Můžete se také setkat s názvem mikroflanel. V tomto případě se jedná o flanelové vlákno o ještě vyšší hustotě, které disponuje největší hřejivostí ze všech materiálů vůbec. Další výhodou je, že není třeba je žehlit. 

+ Hřejivý a měkký

+ Odolný

- Může pouštět drobná vlákna

 

DAMAŠEK

Pokud si potrpíte na luxus, pak je damaškové povlečení tou správnou volbou. Je vyrobeno z bavlny nejvyšší jakosti, která přináší mimořádné pohodlí a kvalitu. Vysoká gramáž bavlny navíc zajišťuje, že i po mnoha vypráních bude stále jako nové. Díky jeho vlastnostem je velmi často využívané v hotelech. Opravdovou hvězdou je pak atlasové povlečení zdobené jemným proužkem, který mu dodává punc luxusu. 

+ Luxusní vzhled

+ Vysoká kvalita a odolnost

- Vyšší cena

 

MIKROVLÁKNO

Samostatnou kapitolou je mikrovlákno. V tomto případě se téměř nikdy nejedná o bavlněné povlečení, ale o 100% polyester, který ale může bavlněnému povlečení směle konkurovat, jelikož je stejně hebké i lehké. Kombinuje v sobě termoregulační vlastnosti krepu a příjemnost flanelu. Navíc se také nemusí žehlit, což je další výhoda, kterou jistě každý ocení. Skvěle drží barvu, takže se skvěle hodí na výrazně barevná povlečení a vydrží krásné i po mnoha praních.

+ Hřejivý

+ Snadná údržba

- Převážně z polyesteru

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.