Pomozme společně Moravě

Pomozte s námi Moravě

Jih Moravy v noci ze čtvrtka na pátek zasáhly silné bouřky a několik míst silně poškodilo nebo srovnalo se zemí tornádo. Nejsilněji udeřilo na Břeclavsku a Hodonínsku, kde napáchalo miliardové škody a vyžádalo si oběti na životech. Tornádo ničilo domy i auta. Nejhůře dopadly obce Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Týnec, Mikulčice nebo Hodonín.

Celý tým Výprodej Povlečení chceme pomoci konkrétním rodinám, s kterými jsme v kontaktu přes pracovníka v terénu. V našem košíku můžete přispět na pomoc částkou od 5 Kč. Tyto peníze na konci měsíce vždy vezmeme a rovným dílem rozdělíme mezi zasažené rodiny. Pokud byste chtěli rodinám pomoci přímo, uvádíme u každého příběhu jejich bankovní účet. Budou rádi za každou částku. 

Konkrétni rodiny, kterým chceme pomoci a jejich příběh

Manželé Josef a Jiřina Julínkovi z Hrušek

Julinkovi bourani

Pepa má invalidní důchod a Jiřinka je manuálně pracující. Celý život budovali dům a sotva jej měli kompletně hotový, přišli o něj. Dům neměli bohužel pojištěný. V domě bydleli se svým synem Michalem. Je to pro ně rodinná tragédie.

Jiřina Julínková: 196606492/0300

Manželé Čulenovi

culenovi

Bydlí v Moravské Nové Vsi. Tornádo jim vzalo úplně vše. Bohužel se jedná o takovou rodinnou tragédii. Poškozeny jsou tři domy jejich rodiny – rodiče, bratr, sestra. Rodina Čulenová přišla během pár minut skoro o všechno. Uletěla jim celá střecha, rozpadají se zdi domu, část se musí zbourat. Dále jsou vysklená okna a rozbitý nábytek. Na zahradě není terasa, betonové ploty a synova dílna na výrobu nábytku je srovnána se zemí. Škoda byla také u dětí a to syna. Nemá střechu přes stropy teče, nemá plot, brány ani terasu. Dcera má nadzvedlou střechu, prasklé stropy, vysklená okna a rozbité ploty. Všichni jsou už na pokraji psychických i fyzických sil. Stačilo jen pár minut a jsou bez všeho, co celý život budovali. Navíc nejsou rodiče pojištění.

Dcera: Lenka Kršňáková 178948018/0300

Jiří Neliba

Dum Neliba

Pan Jiří je automechanik, který si splnil sen. Dostavěl dům a nedávno jej kolaudoval. Bohužel si nestihl zřídit aktuální pojištění domu. Aby toho nebylo málo, tak si pořídil za ušetřené peníze auto pro svou rodinu a neměl havarijní pojištění. Přišel jak o dům, tak o auto, nábytek, oblečení, prostě o vše. Kdyby tornádo přišlo o chvíli později, bylo by to mnohem horší, ve vrchním patře by spal jejich syn.

Jiří Neliba 107-1403400257/0100

Miroslav Poláček

Poláček

Pan Miroslav má 43 let a dvě děti. Z prvního manželství 7 dceru a s druhou partnerkou holčičku 1,5 měsíce, která má nižší formu Downa syndromu. Jezdí jako lodník na tankeru, takže doma je 3 týdny a pak 3 týdny mimo domov. Manželka je na dítě sama. Tornádo napáchalo na domě i jeho vybavení velké škody.

Miroslav Poláček, 163853059/0300