Jak prát péřové polštáře?

 

Péřové polštáře oplývají mnoha pozitivy. Z hygienického hlediska však vyžadují speciální péči. Perete péřové polštáře správně a dostatečně často? Možná se obáváte polštáře s peřím vyprat v klasické pračce. Poznejte, jak péřové polštáře správně prát.

Jak prát péřové polštáře?

Péřové polštáře se opět vrací do kurzu. Peří jako výplň polštářů se pyšní mnoha pozitivními vlastnostmi jako je výborná tepelná izolace, vodoodpudivost, nezaměnitelná lehkost a nadýchanost. Vyžadují však speciální údržbu, která je během každodenního používání nezbytná.

Základní pravidla pro praní péřových polštářů:

  1. Zkontrolujte veškeré švy a případné díry zašijte.
  2. Péřové polštáře perte samostatně v pračce při teplotě 30 - 40 °C.
  3. Využijte program na jemné prádlo nebo vlnu a nízké otáčky.
  4. Použijte speciální přípravek na praní peří.
  5. Nepoužívejte aviváž.
  6. Na závěr pracího cyklu nastavte ještě jedno máchání a závěrečné odstředění.

Vždy dodržujte doporučení od výrobce.

Před samotným praním zkontrolujte všechny švy. I malé díry zašijte, aby nedošlo k protržení textilie. Prát lze v pračce při teplotě 30 - 40 °C na speciální program pro jemné prádlo nebo vlnu s nízkými otáčkami. Vysoké otáčky mohou peří polámat.

Sáhněte po speciálním přípravku pro praní peří, jen tak neztratí původní vlastnosti. Obyčejné prostředky na praní peří odmastí a znehodnotí. Nikdy nepoužívejte aviváž. Na konec pracího cyklu zařaďte ještě jedno máchání, které odplaví zbytky pracího prostředku.

TIP: Péřové polštáře větrejte na čerstvém vzduchu 1x - 2x týdně.

Četnost praní péřových polštářů

Polštáře vyplněné kachním nebo husím peřím perte nejlépe 2x - 3x do roka. Polštáře přichází do kontaktu s vlasy a pokožkou těla. Vyžadují častější praní, než péřové přikrývky.

Kam dále?

Polštáře Přikrývka a polštář Přikrývky
×

Splátková kalkulačka ESSOX