Srovnání matrací

Plnohodnotný spánek zaručí kvalitní matrace. Váháte, jaký typ, výšku nebo tuhost vybrat? Zvolte celý set, který zahrnuje postel, rošt i matraci. V setech nabízíme 3 varianty těch nejoblíbenějších matrací, které se liší v určitých parametrech. Právě proto jsme pro vás připravili přehledné srovnání nejpodstatnějších parametrů, které musíte při volbě zohlednit.

Kokosová matrace COCO MAXI 19 cm

327045352_6220655334652905_4126900418072798744_n

Taštičková matrace SOMNIA 17 cm

Pěnová matrace DELUXE

Materiál matrace

Standardně si můžete vybírat matrace pružinové, latexové, taštičkové nebo z PUR či HR pěny. Taštičkové matrace mají dlouhou životnost a pořídíte je za přijatelné ceny. Právě proto jsou trendem mezi matracemi

PUR pěna, Kokos, Taštičková technologie

PUR pěna, Taštičková technologie

PUR pěna s masážním efektem

Počet zón

Ortopedické zóny matrace slouží k tomu, aby tělo leželo v anatomicky správné poloze. Což je důležité především v případě, že spíte v poloze na boku. Každá část lidského těla je jinak formovaná a má jinou hmotnost. Tomu musí matrace odpovídat a přizpůsobit se všem zmíněným faktorům.

7

7

7

Výška matrace

Zvýšené ležení je oblíbené především u starších lidí. Vstávání i ulehání se stane pohodlnějším. Matrace jsou kvalitně zpracované, snadno se přizpůsobí tvaru těla, nehrozí vám tedy bolesti kloubů, páteře nebo probdělé noci.

19 cm

17 cm

10 cm

Tvrdost matrace

Volba tuhosti závisí na mnoha proměnných a je to značně individuální záležitost. Matrace s tuhostí 3 se řadí mezi průměrně tuhé. Tento typ patří mezi nejprodávanější matrace na trhu. Jedná se o komfortní matraci pro většinu váhových i věkových kategorií.

2 tuhosti - Střední (T3) a Tvrdá (T5)

Střední (T3)

Střední (T3)

Nosnost

U nosnosti doporučujeme řídit se podle jednoduchého pravidla. Nosnost matrace by měla být ideálně o 5 - 10 kg vyšší než je hmotnost těla. Zabráníme tak proležení matrace a zlepšíme spánkový komfort.

130 kg

130 kg

120 kg

Vhodný rošt

Při výběru matrace myslete na rošt, bez něhož i ta nejkvalitnější matrace ztrácí část svých pozitivních vlastností. Určitě neplatí, že matraci můžete položit na jakýkoliv rošt. Našim zákazníkům doporučujeme zejména rošty laťkové a lamelové.

Doporučený laťkový. Vhodné i pro lamelový rošt (nepolohovatelný)

Doporučený laťkový. Vhodné i pro lamelový rošt (nepolohovatelný)

Laťkový i lamelový rošt

Snímatelný potah

Během každodenního používání se na vrchním potahu matrace usadí mnoho nečistot a prachu. Pravidelným čištěním a celkovou péčí zvýšíte hygienu celého lůžka. Matracové potahy by měly být pratelné a snadno snímatelné, nejlépe opatřené zipem.

Ano

Ano

Ano

Teplota praní potahu (°C)

Potahy matrace perte pravidelně, ideálně 1x za půl roku, čímž omezíte vznik alergií a silného množení roztočů. Kvalitní potahy je možné prát až při teplotě 40 °C. Doporučujeme prát vždy podle instrukcí od výrobce, které jsou uvedeny na štítku. Po vyprání nechte řádně uschnout.

40 °C

40 °C

40 °C

Záruka

 

2 roky

2 roky

2 roky

Vhodná pro

Některé matrace jsou určené spíše pro muže, zatímco jiné pro ženy nebo děti. Vždy však záleží na výše zmíněných parametrech jako je hmotnost těla nebo problémy s pohybovým aparátem. Pro seniory se obecně doporučují spíše matrace vyšší s dvojí tuhostí. 

Děti, Studenty a Dospělé

Studenty, Dospělé a osoby s bolestí zad

Děti, Studenty a Dospělé

od 2 889 Kč

KOUPIT MATRACI

od 2 529 Kč

KOUPIT MATRACI

od 1 579 Kč

KOUPIT MATRACI
×

Splátková kalkulačka ESSOX