Jak často měnit ručníky?

 

V každé domácnosti se ručníky mění v jiném časovém horizontu. Existuje však optimální doba pro jejich výměnu, aby nebylo ohroženo vaše zdraví a hygiena. Otázka ohledně pravidelné výměny ručníků už vám v hlavě vrtat nemusí. Ověřte si, že měníte ručníky dostatečně často.

Jak měnit ručníky

Asi většina z nás vyměňuje ručníky pravidelně 1x - 2x za týden. Bohužel toto číslo není dostačující. Optimální výměna ručníků na tělo i ruce je 3x - 4x během týdne. Ano, každé 2 dny. Ručník po použití ihned zavěste na dobře větratelné místo, aby mohl uschnout. Nejlépe ho rozložte na sušák nebo zavěste venku. Díky tomu zabráníte rychlému pomnožení bakterií a mikroorganismů.

Různé funkce ručníků, odlišná doba výměny

Někteří využívají hned několik ručníků k různým účelům. Pokud využíváte pouze jeden ručník na všechny části těla, pak doporučujeme měnit klidně každý den. Obdobné je to s ručníky pro děti nebo na intimní partie.

Funkce ručníku Optimální výměna

ručník na tělo

3x - 4x týdně

ručník na ruce

3x - 4x týdně

ručník na intimní partie

každý den

ručník na vlasy

3x týdně

ručník na obličej

4x - 5x týdně

dětský ručník

každý den

sportovní ručník

po každém cvičení

Pravidelná výměna ručníků závisí také na četnosti využívání. Pokud ručník na vlasy používáte jednou týdně, pak ho stačí měnit méně často. Dětské ručníky, především u batolat vyměňujte po každém koupání. U nejmenších je kladen největší důraz na hygienu. Miminka jsou náchylnější a jejich pokožka je mnohem citlivější než u dospělých.

Jakmile ucítíte nepříjemný zápach z ručníku, ihned ho hoďte do pračky. Došlo k pomnožení bakterií, ručník dostatečně neuschl.

Nikdy nesdílejte ručník s ostatními členy domácnosti. Každý by měl mít vlastní. V tom vám mohou pomoci odlišné barvy.

Kam dále?

Ručníky Osušky Osušky Maxi
×

Splátková kalkulačka ESSOX