Jak skládat ručníky

 

Správně složený ručník zůstane dlouho svěží a zároveň nezabere mnoho místa ve skříni. Možná děláte jednu zásadní chybu ve skládání, kvůli které ručníky zapáchají. Drobná úprava rutinního postupu vás může mile překvapit. Objevte ověřené tipy pro skládání ručníků.

Klasické skládání ručníků do komínku, jak všichni známe, má mnoho nevýhod. Ručníky v komínku jsou ve skříni velice nepřehledné a často střídáte pouze několik ručníků z horní části.

Ručníky naspodu police či zásuvky začnou brzy zapáchat a rychle ztrácí svoji původní svěžest kvůli tlaku ostatních ručníků. Pokud se nechcete klasického skládání vzdát, zvolte otevřený úložný prostor, třeba vysokou polici v šatně, nikoliv zásuvku. Čisté ručníky odebírejte odspodu a vyprané skládejte navrch komínku.

Nevýhody skládání ručníků do klasického komínku:

 1. Nepřehlednost.
 2. Rychlá ztráta svěžesti kvůli tlaku ostatních ručníků.
 3. Střídání pouze několika kusů ručníku dokola.

Vyzkoušejte nové a ověřené způsoby skládání ručníků, díky kterým zůstanou dlouho svěží a voňavé. Kompaktní složení ručníků ve skříni navíc ušetří prostor. Před samotným složením musí být ručníky dostatečně suché, aby nevznikal typický nepříjemný zápach. Pokud chcete mít ručníky dokonale přehledné roztřiďte je podle barev.

Ručník složený do válce

Šikovný trik inspirovaný hotely a penziony. Ručníky poskládejte do úhledného válečku, který ve skříni zabere méně prostoru a udrží ručníky dlouho svěží a nadýchané. Mezi vzniklými válečky poskládanými na sobě může volně proudit vzduch a nedochází ke vzniku nepříjemnému zápachu.

Navíc už se nemusíte ve skříni přehrabovat a hledat konkrétní ručník. Tento typ složení zajistí vysokou přehlednost. Složení do válce neboli ruličky je pevné, takže se nemusíte bát samovolného rozmotání.

Složení ručníků do válce v několika krocích:

 1. Ručník si připravte delší stranou k sobě na pevnou podložku.
 2. Jeden cíp přehněte do středu ručníku.
 3. Následně celý ručník přeložte na polovinu směrem od vás.
 4. Takto složený ručník otočte naruby.
 5. Začněte ručník rolovat od strany, kde není složený cíp.
 6. Volný cíp můžete zasunout do ruličky nebo nechat volně.

Ručník složený do balíčku

Dalším ověřeným postupem, jak složit ručníky je možnost do tzv. balíčku. I s tímto stylem skládání se můžete setkat v hotelech, kde přesně vědí, jak udržet měkkost a nadýchanost dlouhou dobu.

Ručníky složené do balíčku vypadají krásně a snadno se skladují. Jedná se o alternativu klasického složení do komínku. V tomto případě ručníky nedoporučujeme stohovat, ale skládat vedle sebe. Ideální například do zásuvek.

Složení ručníků do balíčku v několika krocích:

 1. Ručník si připravte delší stranou k sobě na pevnou podložku.
 2. Přeložte ho na půl po kratší straně.
 3. Přeložte ho opět na půl po kratší straně, ale na opačnou stranu než v předešlém kroku. Vznikne úzký pruh.
 4. Opticky ručník rozdělte na 3 části a přehněte ho do jedné třetiny.
 5. Na závěr poslední třetinu zasuňte pod jednu vrstvu složeného ručníku.

Kam dále?

Ručníky Osušky Osušky Maxi
×

Splátková kalkulačka ESSOX