Jak udržet ručníky hebké?

 

Automatické pračky dnes umí kouzla za předpokladu správného zacházení. Někdy i vyprané ručníky nejsou hebké a voňavé podle představ. Aplikujte jednoduchá pravidla v péči o ručníky a užívejte si jejich dlouhotrvající hebkost a jemnost.

Jak udržet ručníky hebké

Hebkost ručníků udává délka vláken, čím jsou vlákna delší, tím je ručník hebčí. Kvalitní a velice nadýchané ručníky se pohybují v hustotě vláken od 400 g/m² výše. Na to myslete už před samotným nákupem ručníku a ujasněte si, co od konkrétního kusu očekáváte. Ručníky s dlouhými vlákny jsou ideální pro klasické použití po sprchování nebo koupeli. Zatímco ručníky s kratším vlasem využijete v saunách.

Základní pravidla, jak udržet ručníky hebké:

  1. Ručníky perte samostatně roztříděné dle barev.
  2. Nepřeplňujte buben pračky.
  3. Zvolte optimální množství pracího prostředku.
  4. Vyvarujte se aviváži.
  5. Aviváž nahraďte bílým octem nebo sodou na praní.
  6. Ihned po vyprání ručníky protřepte a usušte v sušičce nebo v závěsu.
  7. V sušičce používejte speciální míčky na sušení.
  8. Nikdy ručníky nesušte na radiátoru.
  9. Po usušení je složte a uskladněte na vzdušném místě.
  10. Ručníky nežehlete.

Pro zachování původní hebkosti a nadýchanosti se vyvarujte praní s aviváží, velkým množstvím pracího prostředku a žehlení. Snažte se dodržovat základní pravidla pro správné praní ručníků. Věřte, že jen tak docílíte požadované nadýchanosti a jemnosti. Příliš mnoho pracího prostředku, aviváž nebo žehlení slepí jednotlivá vlákna, ručník se stane na dotek tvrdým a drsným.

Pokud jste se ještě s bílým octem nebo sodou na praní nesetkali, určitě se porozhlédněte v drogerii. Jedná se o praktické pomocníky do každé domácnosti. Bílý ocet i prací soda změkčí vodu a odstraní přebytek pracího prostředku z vláken. Ocet navíc neutralizuje pachy. Oba pomocníky lze používat pravidelně během praní ručníků, nejlépe je střídejte.

Kam dále?

Ručníky Osušky Osušky Maxi
×

Splátková kalkulačka ESSOX