Dekorativní tipy, jak proměnit koupelnu během odpoledne

Proměna koupelny nemusí být finančně a časově náročnou záležitostí. I drobné změny dovedou změnit celkové vyznění interiéru. Máme pro vás několik dekorativních, ale i ryze praktických tipů, díky kterým vaše koupelna doslova rozkvete.

Máte v koupelně okno? Vsaďte na květiny

Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří mají ve své koupelně okno, nebojte se na parapet dát vlhkomilnou rostlinu – břečťan, kapradí nebo zelenec. Kdo okno nemá, může použít umělou květinu, ale vybírejte ji s citem. Luxusní umělá rostlinka celkovému vzhledu rozhodně prospěje.

Použijte ručníky jako designový prvek v interiéru

Místo výstavky parfémů a krémů naaranžujte v koupelně na poličky srolované ručníky. Nejenže to bude vypadat dekorativně, ještě to splní svou praktickou úlohu. Když ručníky lehce pokapete na okrajích esenciálním olejem, provoní celou koupelnu.

Ručníky jako dekorace v koupelně

Mušle a velké lastury jako dokonalá dekorace

Velké lastury v koupelně jsou velmi efektním designovým prvkem. Mušle a lastury můžete umístit volně nebo do skleněné misky na skříňku nebo přímo na umyvadlo. Velké škeble můžete dokonce naskládat na dno umyvadla a tím skrýt škrábance na porcelánu nebo zašlý kryt odpadu.

  • Náš tip: K vytvoření koupelny s mořskou atmosférou vám pomohou ručníky a osušky v těch správných barvách. Vyzkoušejte kombinaci modré a bílé. Pokud chcete v koupelně dosáhnout spíše uklidňujícího účinku, vyberte si dva tónově podobné odstíny – třeba různé odstíny modré. Soustřeďte se na drobné detaily. Nezapomeňte barevně sladit i malý ručník na ruce.

Zemité barvy a přírodní doplňky pohladí na duši

Jestliže je pro vás koupelna s inspirací moře málo nápaditá a neholdujete studeným barvám, vyměňte textil v koupelně za zemité barvy. Obměňte ručníky a osušky, zvolte předložku v přírodní barvě a opět nezapomeňte na detaily, jako je například barva mycí žíňky. Přírodu do koupelny vnesete i doplňky, které si můžete přinést z lesa (větvička, pár hezkých kamínků).

Koupelna v zemitých barvách

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení